EGZAMIN TESTOWY V ROK

PONIŻEJ PRZEDSTAWIAMY INFORMACJE ODNOŚNIE EGZAMINU TESTOWEGO ON-LINE, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ 26.06.2020 O GODZ. 9:00.

WYTYCZNE DLA STUDENTÓW

DOTYCZĄCE PRZEPROWADZENIA DYPLOMOWEGO EGZAMINU TESTOWEGO Z CHIRURGII STOMATOLOGICZNEJ W ROKU AKADEMICKIM 2019/20

Szanowni Studenci ,

w związku z pandemią wirusa SARS-CoV-2 zmianie ulega sposób przeprowadzenia dyplomowego egzaminu testowego z Chirurgii Stomatologicznej.

Proszę o zapoznanie się z poniższymi wytycznymi.

1.     Egzamin w formie testu odbędzie się 26.06.2020 roku.

2.     Połączenie przy użyciu programu MS Teams rozpocznie się o godzinie 8.30 tak, aby wszyscy studenci zdążyli przed godziną 9.00 zalogować się na platformę e-learningową (e-learning.wum.edu.pl) i poddać weryfikacji.

3.     Egzamin rozpoczyna się automatycznie i nie ma możliwości przesunięcia rozpoczęcia w czasie!!!

4.     Do monitorowania egzaminu wyznaczonych zostało 13 nauczycieli akademickich - egzaminatorów

5.     Przeprowadzony zostanie w sposób zdalny  (platforma e-learningowa oraz program Microsoft Teams). Test zawiera 60 pytań

6.     Czas trwania egzaminu to 90 minut, rozpocznie się o godzinie 9.00 i trwać będzie do godziny 10.30.

7.     Przewidziane jest minimum 1,5 minuty na rozwiązanie każdego pytania, jednak w ramach czasu 90 min., po upływie tego czasu test ulega samoistnemu zamknięciu.

8.     Po zamknięciu pytania/strony powrót do pytania jest już niemożliwy.

9.     Wszyscy zdający studenci podzieleni zostaną na podgrupy i przypisani do poszczególnych asystentów.

10. Jeden egzaminator będzie miał pod kontrolą nie więcej niż 9 studentów.

11. Rolą egzaminatorów będzie:

-  weryfikacja studentów przed egzaminem (okazanie legitymacji przez studenta, sprawdzenie nazwisk na liście zdających)

-  monitorowanie przebiegu egzaminu poprzez platformę Microsoft Teams.

To w tym programie powstaną zespoły studentów przypisane do poszczególnych asystentów.

Stroną techniczną zajmuje się dr Jacek Nowak.

12. Procedura logowania studenta będzie wymagała połączenia z platformą E-Learningową,  na której umieszczony będzie test, następnie podobnie jak w przypadku egzaminu praktycznego - konieczne będzie połączenie poprzez program Microsoft Teams i dołączenie do połączenia video. Tu odbędzie się weryfikacja studenta i monitorowanie przebiegu egzaminu.

a. Student po zalogowaniu musi włączyć kamerę w systemie Microsoft Teams.

b. Asystent musi włączyć opcję nagrywania w systemie Microsoft Teams.

c. Student musi okazać dokument tożsamości (legitymacja studencka)

d. Kamera musi obejmować studenta w kadrze przez cały czas trwania egzaminu

13. O godzinie 9.00 rozpoczyna się egzamin, każdy z asystentów przez cały czas trwania egzaminu obserwuje swoją grupę studentów. Nie ma podglądu testu dla egzaminatorów, którzy monitorują wyłącznie studentów.

13. Po zakończeniu egzaminu automatycznie wyświetlony będzie wynik egzaminu (liczba otrzymanych punktów/ocena wyłącznie z testu, nie jest równoważna z oceną końcową). Tabela ocen  (Załącznik)

15. W przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości natury technicznej lub prób ściągania przez studenta - egzaminatorzy odnotowują takie zdarzenie w protokole egzaminacyjnym. Może to być podstawą do wystawienia oceny niedostatecznej bądź unieważnienia egzaminu.

16. W przypadku problemów technicznych szczegółowo tę kwestię reguluje Załącznik nr 1 do zarządzenia nr 89/2020 Rektora WUM z dnia 14 maja 2020 roku, który państwo otrzymacie.

Ocena

kryteria